Eliza Michalik: polski Kościół zabija i gwałci ludzi

Malgorzata Szyler
Posty: 51
Rejestracja: ndz wrz 10, 2017 7:51 pm

Eliza Michalik: polski Kościół zabija i gwałci ludzi

Post autor: Malgorzata Szyler » pt mar 23, 2018 5:09 pm

Eliza Michalik: polski Kościół zabija i gwałci ludziDziennikarka Superstacji jest znana z ostrej krytyki duchownych. Na celowniku Michalik znajduje się również PiS, któremu zarzuciła nadużywanie władzy i arogancję.
Dziennikarka twierdzi, że zawiodła się na Kościele
- Kościół zabija i gwałci ludzi. Polski Kościół jako już jeden z nielicznych na świecie ma nierozwiązane afery pedofilskie. Od dwóch tygodni nie ma dnia, żebym nie otworzyła gazety i nie przeczytała, że ksiądz kogoś zgwałcił. Księża zabijają ludzi. Gwałcą dzieci i zabijają ludzi, zabijają dzieci. Niszczą ludziom życie, robią to też w sensie psychicznym. Są pełni pogardy do ofiar - oskarżała w programie onet.pl.

Michalik stwierdziła, że "Kościół ją zawiódł". Jej zdaniem duchowni powinni się przyznać do tego, że "próbowali wprowadzić w Polsce państwo religijne", a także do zagarnięcia wielomiliardowych majątków. Michalik uważa, że polski Kościół poniósł "ewangelizacyjną porażkę". Dziennikarka przyznała, że moralni księża również istnieją, ale dostrzegając "pewien poziom nieprzyzwoitości" swojej organizacji, powinni z niej wystąpić.

Dziennikarka skrytykowała również obecny rząd. Jest przekonana, że Polacy wkrótce odsuną PiS od władzy. Michalik liczy, że istotną rolę w tym procesie odegrają kobiety. Pierwszym etapem walki z obecną władzą ma być protest przeciwko zmianom w prawie aborcyjnym.
- Jak patrzę na Piotrowicza, to mam wrażenie, że im się wydaje, że ten bal będzie trwał wiecznie. Nie będzie trwał wiecznie i wywieziemy ich na taczkach. Najpóźniej po wyborach, a może i wcześniej - zapowiedziała.

ODPOWIEDZ