Ruszamy w odległy Kosmos

Stefan Nagórski
Posty: 13
Rejestracja: wt wrz 12, 2017 11:32 pm

Ruszamy w odległy Kosmos

Post autor: Stefan Nagórski » czw wrz 28, 2017 5:36 pm

Ruszamy w Kosmos!!!!

Jak podała agencja AFP, Rosja zamierza otworzyć stację badawczą na Księżycu i latać na satelitę Ziemi od 2031 roku.

Rosja i Stany Zjednoczone doszły do porozumienia w sprawie współpracy przy projekcie NASA, dotyczącym budowy pierwszej stacji kosmicznej na orbicie Księżyca. Jest to część długoterminowego projektu, mającego na celu zbadanie dalekiej przestrzeni kosmicznej i wysłanie ludzi na Marsa.

Podobnie jak Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, stacja byłaby dostępna dla astronautów z całego świata.
Naukowcy mają nadzieję, że stacja na Księżycu (ang. Deep Space Gateway) pozwoli ludziom na realizację lotów na Marsa, a także w inne miejsca w Układzie Słonecznym.
Międzynarodowe standardy techniczne

- Partnerzy zamierzają opracować międzynarodowe standardy techniczne, które będą później wykorzystywane, szczególnie w tworzeniu stacji kosmicznej na orbicie Księżyca - podała w komunikacie rosyjska agencja kosmiczna, po podpisaniu umowy na konferencji w Adelajdzie.

- NASA prowadzi kolejne działania w dalekiej przestrzeni kosmicznej w pobliżu Księżyca, gdzie astronauci będą budowali i testowali systemy potrzebne do przeprowadzenia misji do dalekiej przestrzeni kosmicznej, także na Marsa - podała NASA.
- Obszar przestrzeni kosmicznej w pobliżu Księżyca oferuje prawdziwe środowisko dalekiej przestrzeni kosmicznej, aby zdobyć doświadczenie dla ludzkich misji w dalsze zakątki Układu Słonecznego. Pozwala też na dostęp do powierzchni Księżyca dla misji zautomatyzowanych z możliwością powrotu na Ziemię w ciągu dni, niż tygodni czy miesięcy - podano w komunikacie NASA.

https://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-po ... 8,1,0.html

ODPOWIEDZ